XXIV Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Po raz kolejny na stadionie OSiR Targówek odbyło się niezwykłe wydarzenie ze sportową rywalizacją i olimpijskim przesłaniem w tle – XXIV edycja Igrzysk Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej to prawdziwe święto sportu, które rozpoczyna się uroczystą defiladą zawodników i zapaleniem olimpijskiego znicza. Impreza ta jest wielkim przeżyciem, zarówno dla sportowców jak i dla  wolontariuszy. Wielu uczestników pojawia się na zawodach regularnie od kilkunastu lat, wyczekując tego dnia przez cały rok. Olimpijczykiem mógł zostać każdy niepełnosprawny, który wcześniej zgłosił swój udział. Najważniejsze, że tego dnia nie było przegranych, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę.

Każdego roku na boisku OSiR przy ul. Łabiszyńskiej niepełnosprawnym towarzyszy ponad 300 wolontariuszy z dzielnicowych gimnazjów i liceów. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w organizacji imprezy pomagało 29 uczniów z naszej szkoły.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

(prof. G. Czyżkowska, prof. M. Krone)