Wykład na Wydziale Dziennikarstwa UW

Uczniowie klasy 2a o profilu literacko-medialnym  w piątek 18 stycznia  udali się na Wydział Dziennikarstwa UW, gdzie wysłuchali  wykładu  dr. Mikołaja  Ochmańskiego zatytułowanego „Jak wół orze, koń z liter i mopsożelazny piecyk, czyli zabawy słowem i pismem”. Prelekcja miała charakter językoznawczy, poświęcona była historii i specyfice pisma. Po wykładzie uczniowie obejrzeli studio telewizyjne w siedzibie WDiB UW i sprawdzili swoje umiejętności przed kamerą . Poznali również  funkcjonowanie rozgłośni Akademickiego Radia Kampus oraz  nowoczesnego Laboratorium Analiz Medioznawczych.  Wycieczka zakończyła się prelekcją na temat oferty edukacyjnej uczelni, uczniowie otrzymali informatory i egzemplarze czasopisma edukacyjnego.  Młodzież nie tylko poszerzyła swoją wiedzę językoznawczą, ale też poznała tajniki pracy dziennikarskiej.

Małgorzata Choromańska