Warsztaty dziennikarskie w XIII LO

W środę 28 listopada uczniowie klas 2f i 2g uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, zorganizowanych w szkolnym studiu telewizyjnym. Warsztaty pod hasłem „Wirtualna redakcja” poprowadził dziennikarz i współredaktor pism edukacyjnych pan Artur Maciak. Uczniowie pod okiem specjalisty zgłębiali tajniki dziennikarstwa, pracując w grupach proponowali oraz redagowali newsy dziennikarskie. Mogli również w przestrzeni studia telewizyjnego zorganizować kolegium redakcyjne i poczuć się jak prawdziwi dziennikarze, dyskutując nad bieżącymi kwestiami z dziedziny kultury, sportu, motoryzacji i social mediów. Dzięki warsztatom uczniowie mieli szansę odkryć swoje predyspozycje zawodowe, pogłębić umiejętność konstruktywnej dyskusji,  pracy w zespole oraz wykorzystać możliwości profesjonalnego studia telewizyjnego.

Małgorzata Choromańska