,,Trzynastka na 90-lecie Liceum oraz 100-lecie Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego”

30 października 2018 roku, z okazji 90-lecia naszego Liceum a także 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, odbył się z inicjatywy pań profesor Ewy Urbaniak i Pauliny Dębickiej projekt przepłynięcia na ergometrze wioślarskim dystansu 100 km (90 km Dla Szkoły + 10 km Dla Niepodległej).

Impreza nie miała charakteru konkurencyjnego, jej głównym celem było uczczenie dwóch ważnych, dla Szkoły i państwa polskiego, wydarzeń. Imprezę rozpoczęło wystąpienie pani dyrektor Izabeli Pielat-Świerczyńskiej oraz odśpiewanie hymn szkoły, ,,Ballady o płk. Lisie Kuli”, w wykonaniu klasy 2c.

W  projekcie wzięły udział 123 osoby, w tym nauczyciele i pracownicy (m.in.: dyrektor szkoły, Dorota Gołaszewska – wicedyrektor, Katarzyna Korzeń, Mateusz Nazarko, Sylwia Zakościelna, Magdalena Brzostowska, Maciej Daciewicz, Ewa Urbaniak, Paulina Dębicka, Grażyna Czyżkowska, Piotr Brauner, Dariusz Miazga, Honorata Jagodzińska, Małgorzata Długosz-Bąkowska, Dariusz Naja, Iwona Nowakowska, Marlena Wilczewska, Ewa Wróbel, Małgorzata Choromańska oraz Katarzyna Chmiel) i przedstawiciele wszystkich klasy (pięć osób z każdej).

Pokonywanie kolejnych kilometrów upływało w przyjaznej atmosferze z nutą patriotycznych pieśni oraz możliwością obejrzenia filmów o historii Szkoły przygotowanych przez prof. Ryszarda Klimko oraz polskich symboli narodowych i wojskowych przygotowanych przez prof. Dariusza Naję. Podkreślało to rangę i znaczenie wydarzenia, jakim jest uczczenie odzyskania niepodległości. Całe przedsięwzięcie zakończyło dopłynięcie  do setnego kilometra przewodniczącego Samorządu Szkoły – Norberta Paciorka.

Imprezę zwieńczyło wręczenie każdemu uczestnikowi okolicznościowego certyfikatu przez panią Dyrektor.

Julia Kozerawska (3a)