SZKOLNY BUDŻET PARTYCYPACYJNY

Jako jedna z ośmiu szkół w Warszawie weszliśmy w projekt „ Szkolne budżety partycypacyjne”. Program jest finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach miejskiego Programu „ Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych2016-2020”, który jest realizowany z Fundacją „Stocznia” i Pole Dialogu.

Każda szkoła otrzyma 4000 zł na realizację projektów wymyślonych i wybranych przez społeczność szkoły. Proces ten musi zamknąć się do końca 2018r.

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie  zespołu roboczego, składającego się z przedstawicieli władz szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów i przedstawiciela fundacji, podczas którego wypracowano regulamin SBP, harmonogram, i wniosek ( załączniki do pobrania)  oraz odbyły się warsztaty dla przedstawicieli uczniów klas I-III.

Ciąg dalszy naszych działań nastąpi w najbliższy wtorek tj. 13 listopada, zapraszamy na patio podczas długiej przerwy….

Honorata Jagodzińska

Anna Strzyżewska