Zwiedzanie Wydziału Dziennikarstwa UW

Uczniowie klasy 2g w piątek 19 października udali się na zwiedzanie jednego z wydziałów UW przy ul. Bednarskiej.

Młodzież klasy literacko-medialnej miała możliwość zapoznania się z działalnością oraz ofertą edukacyjną Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW.  Uczniowie obejrzeli nowoczesne studio telewizyjne, znajdujące się w siedzibie WDIiB. Niektórzy wzięli nawet udział w próbnych nagraniach i mogli przez chwilę ujrzeć się na szklanym ekranie. Klasa zwiedziła również Laboratorium Analiz Medioznawczych, gdzie poznała nowoczesne techniki stosowane do badań nad mediami. Następnie uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem rozgłośni Akademickiego Radia Kampus i poznali tajniki pracy dziennikarza radiowego. Zwieńczeniem wycieczki był wykład jednego z pracowników naukowych UW dr. Michała Ochmańskiego na temat  „ Zabawy słowem i pismem…”, dotyczący historii pisma i systematyzujący wiedzę językoznawczą przydatną do matury. Wycieczka zakończyła się prelekcją na temat oferty edukacyjnej WDIiB UW, uczniowie otrzymali informatory akademickie oraz egzemplarze czasopisma edukacyjnego. Młodzież miała możliwość nie tylko zetknięcia się z środowiskiem uniwersyteckim ale też rozpoznania swoich preferencji zawodowych,  w tym dziennikarskich.

Małgorzata Choromańska