Unesco w naszym Liceum

Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu. 27 marca w ramach zadań Szkół Stowarzyszonych Unesco w naszym Liceum odbyła się seria zajęć związana z tym świętem.
W klasach humanistycznych uczniowie na lekcjach języka angielskiego poznawali życie i twórczość Szekspira oraz teatru elżbietańskiego w oryginale. Nie zabrakło również akcentów musicalowych.
Niektórzy uczniowie wybrali się samodzielnie ne wydarzenie kulturalne w Multikinie - retransmisję spektaklu "Hamlet" z londyńskiego teatru, w którym główna rolę grał znany dobrze z ostatniej adaptacji Sherlocka Holmesa, Benedict Cumberbatch.
Klas 1e obejrzała spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów w Och-Teatrze.
Działo się - fotorelacja na zdjęciach.
A tu wiadomość z lekcji hiszpańskiego:
Hola
Dnia 26.03.2019 w ramach Miedzynarodowego Dnia teatru  klasa 2C na zajęciach z języka hiszpańskiego sztukę teatralną na podstawie nowelki kryminalnej Doce a las doce o el Misterio de las doce uvas de Loreto de Miguel y Alba Santos ( adaptación dramatica Maria Socorro Perez Gonzalez, Maria Perez Sedeno).

Nauczyciele języków obcych