Wystawa i warsztaty w Zachęcie

Uczniowie klasy 1f w środę 27 lutego obejrzeli wystawę zatytułowaną „Drugie życie przedmiotów” w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Prace wybitnej argentyńskiej artystki Liliany Porter to nie tylko obrazy, ale też niepowtarzalne instalacje, składające się z przedmiotów i osobistych pamiątek, zachęcające do refleksji nad upływem czasu, komercjalizacją życia i kondycją człowieka we współczesnym świecie. Zwiedzaniu wystawy towarzyszyły warsztaty artystyczne, podczas których uczniowie pod okiem moderatora wykonali własne kompozycje artystyczne, wykorzystując dostępne w galerii przedmioty i zabawki . Praca w grupach zakończyła się prezentacją uczniowskich instalacji. Młodzież miała możliwość nie tylko zetknięcia się z oryginalną i niepokojącą sztuką współczesną, ale też rozpoznania własnych preferencji artystycznych.

Małgorzata Choromańska