Uroczystość pożegnania abiturientów

27 kwietnia w naszej Szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych.

Po powitaniu przez Panią Dyrektor Izabelę Pielat-Świerczyńską grona pedagogicznego, Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów, przewodniczącej Rady Rodziców i uczniów nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły przedstawicielom klas drugich oraz przyrzeczenie abiturientów.

Uczniowie otrzymali świadectwa i  nagrody za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, wolontariacie oraz za działalność na rzecz Szkoły. Były oczywiście kwiaty, podziękowania i życzenia: połamania piór na maturze, sukcesów w dalszym kształceniu i życiu zawodowym. Na zakończenie uroczystości młodsi koledzy przygotowali dla maturzystów upominki „na szczęście” oraz pożegnali ich piosenką.

Motto uroczystości brzmiało „Nie trać marzeń...”. Niektórzy spośród uczniów, których wczoraj żegnaliśmy, znaleźli w naszej szkole przyjaciół, niektórzy miłość. Rozstania takie jak wczorajsze zawsze łączą w sobie radość ze smutkiem, bo nie tylko coś się kończy, ale przede wszystkim coś nowego się zaczyna. Pozostaje mieć nadzieję, że spędzone na Oszmiańskiej trzy lata do czegoś zobowiązują. Że i po zakończonych egzaminach maturalnych nasi absolwenci – wzorem swych poprzedników – chętnie będą wracali do Liceum, by dzielić się własnymi wrażeniami i sukcesami w nowym, dorosłym już życiu. A póki co, trzymamy mocno kciuki za stuprocentowe wyniki na egzaminie maturalnym!

(prof. Grażyna Czyżkowska)