MIĘDZYSZKOLNE DNI KULTURY 2018

W dniach 6 – 8 marca w naszym liceum odbyła się 11 edycja Międzyszkolnych Dni Kultury. W tym roku  hasłem przewodnim MDK były słowa Mickiewicza „Ojczyzna myśli mojej”.

Przez trzy dni w szkole odbywały się warsztaty, konkursy, wykłady, przez szkołę przewinęło się kilkuset uczniów z kilkunastu warszawskich szkół. Na szkolnym patio odbyły się wykłady - pierwszego dnia absolwentka liceum, dr hab. Katarzyna Flader-Rzeszowska opowiadała o teatrze, a drugiego maturzyści i zainteresowani wysłuchali wykładu dr. Jacka Głażewskiego o mitach narodowych w literaturze i kulturze. Drugiego dnia odbyła się też debata historyczna z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wzięli w niej udział uczniowie naszego liceum oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 277. Gościem specjalnym debaty był Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski. W tym samym czasie odbywały się konkursy wokalny, filmowy i taneczny. W tym ostatnim wzięło udział prawie 300 osób. W  rozstrzyganiu konkursów wokalnego i tanecznego brał udział aktor Teatru Rampa, Robert Kowalski. Oprócz tego odbyły się pokazy Trzynastkowych talentów oraz poprowadzone zostały warsztaty filmowe  przez absolwentów XIII LO, Macieja Daciewicza i Wiktora Bugałę . Ważnym wydarzeniem MDK było spotkanie z absolwentami Trzynastki, na którym zjawili się między innymi  animator kultury i badacz społeczny Jan Mencwel, dziennikarz radiowy Maciej Głogowski i właściciel Pragalerii Mikołaj Konopacki.

Wszystkie te działania, wydarzenia i konkursy będą miały swój finał 20 marca o godz. 13.00 w Domu Kultury Świt. Wtedy to ogłoszone zostaną wyniki wszystkich konkursów, również plastycznego i fotograficznego, a wszyscy zwycięzcy otrzymają nagrody i wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom 11 edycji MDK serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnych edycji.

Marta Chodorska