TALENTY 13-TKI 2017

W dniu 9 czerwca 2017 roku odbyła się w naszym liceum II Edycja Przeglądu Talentów 13-tki.
Przez cały rok szkolny trwały poszukiwania uzdolnionych uczniów naszej szkoły.
Pomagali nam w tym wychowawcy, nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski.
W tegorocznej edycji poznaliśmy głównie talenty artystyczne, chociaż nie zabrakło również osób uzdolnionych lingwistycznie.
Tym razem mogliśmy wsłuchać się w pięknie brzmiący  język francuski.
Wśród osób utalentowanych artystycznie znaleźli się uczniowie, którzy obdarowani są pięknym głosem czy umiejętnością gry na instrumencie muzycznym.
Są też i  tacy, którzy z pasją zajmują się tańcem.
Każdy występ uzdolnionego ucznia był poprzedzony krótką prezentacją multimedialną przedstawiającą sylwetkę słynnego wykonawcy, będącego zarazem  mistrzem , wzorem naszego szkolnego TALENTU.
Mogliśmy zobaczyć na ekranie i wysłuchać krótkich występów takich sław,  jak : Eric Clapton, James Arthur, Justin Bieber, Louis Armstrong czy Miles Davies.

W tegorocznej gali Talentów wystąpili następujący uczniowie :

Mateusz Grochowski – klasa IB – gra na gitarze,
Piotr Kociołek – klasa I F – gra na gitarze,
Estera Gazi i Oskar Gurdała – duet wokalno – muzyczny,
Paweł Zarzecki – breakdance,
Aleksandra Płochocka – klasa IG – gra na trąbce  oraz
Alicja Malak, Patrycja Czaplicka, Julia Nowicka, Aleksandra Wagner – scenka rodzajowa
w języku francuskim.

Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczestnikom przeglądu wspaniałych talentów,
 życzyła im odwagi w ich wykorzystaniu  w życiu i żeby nie bali się być najlepszymi.

Spotkanie uświetnił występ znanego wszystkim szkolnego zespołu muzycznego chłopców
z klasy IId – Michała Strukowicza oraz Wiktora Ołdaka.

•                                                      W imieniu Zespołu ds. Promocji Uczniów Uzdolnionych
      Małgorzata Zarzecka

NASZ PATRON